Kalça Protezi Sonrası Topallama

blank

Kalça Protezi Sonrası Topallama

Kalça protezi ameliyatı sonrası topallama bazı hastalarda görülebilen bir durumdur. Ameliyattan çıktıktan 1-2 saat sonra ayakta durabilir ve yürüteç yardımıyla yürüyebilirsiniz. Ameliyat sonrası topallama, yürüteç yardımcı olmadan ayakta duramamak ve şiddetli ağrı hissetme gibi durumlarda doktorunuza başvurmanız gerekir.

kalça protezi sonrası topallama

Başarılı geçen bir ameliyat sonrası, iyileşme sürecinde sorun yaşamamak için yürürken ve egzersiz yaparken dikkatli olmanız gerekir. Ameliyat sonrası bir süre ağrı hissedebilirsiniz. Ağrıların azalması için doktorunuzun önerdiği dozda ağrı kesici kullanabilirsiniz. Ameliyat sonrası otururken bacak bacak üstüne atmamak, bacakları bitiştirmemek ve yüksek sandalyeleri tercih etmek önemlidir. Bununla birlikte iyileşme sürecinde bağsız ayakkabılar tercih etmek, düzenli yürüyüş yapmak ve ayaklarınızı içe doğru bükmemek de önemlidir.

Kalça protezi ameliyatı sonrası topallama ya da yürürken şiddetli ağrılar hissetmek dikkate alınması gereken belirtilerdir. Protez ameliyatı sonrası bu şikayetlerin oluşması durumunda geciktirmeden doktorunuza başvurmanız gerekir.

Latest Posts

Fibromiyalji Nedir ?
blank By: admin Kasım 6, 2020
Omuz Dislokasyonu Nedir?
blank By: admin Ekim 16, 2020
Karpal Tünel Sendromu
blank By: admin Ekim 9, 2020
Kemik Erimesi Nedir?
blank By: admin Ekim 2, 2020
Call Now Button
×